همه چیز درباره ی سیستم تک تیر اندازی در بازی فری فایر

اسنایپر در بازی فری فایر

در بازی های تیمی اکثر بازیکن ها تمایل به استفاده از اسلحه های برد کوتاه دارند، اسلحه هایی مانند، MO40 ، M1887 و M1014 جزو پر طرفدار ترین اسلحه های بازی فری فایر هستند ، به این دلیل که این اسلحه ها مورد استفاده ی بازیکنان اول و حرفه ای هستند، اماّ گروهی از بازیکن ها هستند که یک قدم عقب تر بازی میکنند، این بازیکن ها تمایل دارند اعضای تیم را پشتیبانی بدهند و به آنها از عقب کمک کنند. اگر شما هم جزو این دسته از بازیکنان هستید پس احتمال اینکه به اسلحه های تک تیر انداز و دور برد علاقه داشته باشید زیاد است. اسلحه هایی مثل، AWM ، Kar98k ، M82B ، SVD و Woodpecker برخی از بهترین اسلحه های تک تیر انداز در بازی فری فایر هستند.

اسنایپر در بازی فری فایر
اگر شما قصد دارید در فاصله های زیاد مبارزه کنید ، آن وقت این اسلحه ها پیروزی شما را تضمین می کنند، اسلحه های دوربین دار و تک تیر انداز میزان افت گلوله در شلیک های بلند را کاهش می دهند و در کل بهترین نحوه ی استفاده از آنها برای دور برد است، برای مثال اگر با اسلحه ی AWM در فاصله ی 60 متری به بازیکنی شلیک کنید به راحتی گلوله های شما اصابت می کند، این ویژگی است که در اسلحه های دیگر مثل AK یا مسلسل های کوتاه برد وجود ندارد، همین ویژگی اسلحه های تک تیر انداز را متفاوت و پر طرفدار می کند. در ادامه به شما یاد خواهیم داد که چطور یک تک تیر انداز(SNIPER) بهتری باشید.

بررسی اجمالی اسلحه ها

قبل از اینکه به ادامه ی مقاله بپردازیم، شما را با اسلحه هایی که برای فاصله های زیاد مناسب هستند آشنا می کنیم. در بازی فری فایر ما 3 نوع اسلحه ی دوربین دار و 3 نوع اسلحه ی تک تیر زن داریم، در بین تمام آنها SKS و Kar98k بهترین ها هستند،البته اسلحه ی Kar98k دارای برخی مشکلات است، به همین خاطر ما این اسلحه را برای بازی های گروهی پیشنهاد نمی کنیم. اسلحه ی AWM یکی دیگر از اسلحه های تک تیر انداز پر طرفدار در بازی فری فایر است، این اسلحه از معدود اسلحه هایی است که می تواند در بازی فری فایر نتیجه را به کل تغییر دهد.

اسنایپر در بازی فری فایر

اسلحه ی AWM میزان آسیب و دقت بالایی دارد و مدت زمان Reload آن نسبت به بقیه اسلحه ها کوتاه تر است، فاصله ی ایده آل برای استفاده از اسلحه ی AWM حدود 90 متر است، در این فاصله شما به خوبی و با نهایت دقت می توانید شلیک هاتون را به هدف بزنید. اسلحه ی M82B یکی از عجیب ترین اسلحه های فری فایر است، بازیکنانی که نقش ساپورت را دارند یا عقب تر از بقیه هم تیمی هایشان بازی می کنند جهت کمک ، معمولا از ترکیبی از اسلحه های AWM و M82B استفاده می کنند، هر دو اسلحه عالی هستند اماّ قیمت AWM از M82B کمتر است. حالا نوبت میرسه به اسلحه های Woodpecker و SVD ، اسلحه ی SVD مدت طولانی ای است که در بازی فری فایر قرار دارد و همیشه یکی از پر طرفدار ترین اسلحه های اسنایپر بوده است، پس شما با شناختن ویژگی های هر اسلحه در این مقاله متوجه ی تفاوت های کلی بین اسنایپر های بازی فری فایر خواهید شد.

برای ارتقاء و تقویت خودتان در بازی می تونید با مناسب ترین قیمت جم فری فایر را در جمینجا خریداری کنید.

معرفی اسنایپر های بازی فری فایر
به بیان ساده تر ، اسلحه ی SVD برای مسافت های طولانی و اسلحه ی  Woodpecker  برای فاصله های متوسط یعنی نه دور نه نزدیک مناسب هستند، اسلحه ی Woodpecker هم به عنوان اسلحه ی تک تیر انداز استفاده می شود هم به عنوان اسلحه ی تهاجمی، در کل بین این دو اسلحه بهتر است Woodpecker را انتخاب کنید،  چون هم یک تک تیر انداز است و برای فاصله های دور مناسب است ، هم می توانید دشمنان را در فاصله های نزدیک از بین ببرید.

موقعیت قرار گیری یا پوزیشن شما در بازی 

این مورد یکی از پایه ای ترین اصول بازی است و اکثر بازیکن ها از آن آگاه هستند، به طور کلی به موقعیت قرار گیری شما در حین مبارزات اشاره دارد، برای مثال زمانی که اسلحه ی دور برد دارید باید فاصله خودتان را با دشمنان زیاد کنید که بتوانید بهتر آنها را از بین ببرید، اسلحه هایی که در بالا معرفی کردیم برای مسافت های دور مناسب هستند، پس از یادگیری ویژگی های اسلحه های دوربرد حالا وقتش رسیده به پوزیشن و مکان قرار گیری شما در مبارزات بپردازیم، برای مثال اگر قصد دارید ساپورت باشید و اعضای تیم را پشتیبانی کنید پس باید چندین متر عقب تر از تیم حرکت کنید که دید کامل به اطراف داشته باشید.

اسنایپر های بازی فری فایر
توجه کنید که باید همیشه طوری بازی کنید که بعد از کشتن رقیب هاتون بتوانید به سرعت عقب نشینی کنید و در جایی پناه ببرید، یکی از مهم ترین نکات بازی این هست که همیشه سعی کنید در مکانی که قرار دارید جایی برای پناه گرفتن و یا کاور گرفتن قرار داشته باشد، اسلحه های تک تیر انداز قادر هستند بازیکن ها را در هر مسافتی Down کنند و یا از بین ببرند، پس پوزیشن شما اهمیت بسیاری دارد که بتوانید یک شلیک موفقیت آمیز داشته باشید. یکی دیگر از مواردی که باید مورد توجه قرار دهید این است که اگر هر فعالیتی انجام دادید که باعث لو رفتن مکان فعلیتون شد ، مثل شلیک کردن ، در این صورت شما باید جای خود را به سرعت عوض کنید و در پوزیشن دیگری قرار بگیرید، به طور کلی شما باید همواره در حال حرکت باشید و در جای ثابتی قرار نگیرید، زیرا اگر شما کشته شوید جان تک تک اعضای تیمتان به خطر می افتد از آن جهت که نقش شما پشتیبانی آنها بوده است.

استایل های تک تیر اندازی 

زمانی که صحبت تک تیر انداز ها در بازی فری فایر به میان می آید، به طور کلی 2 نوع استایل تک تیر اندازی داریم که هر بازیکن از یکی از آنها پیروی میکنند، یک استایل محافظ کارانه و دیگری خشونت آمیز است، با توجه به شخصیت شما و نوع بازی شما ، همیشه از یکی از این 2 استایل پیروی می کنید، استایلِ محافظ کارانه یکی از پر استفاده ترین نوع های تک تیر اندازی در بازی فری فایر است، به این شکل که شما در مکانی مخفی می شوید و برای دشمن ها کمین میکنید و به راحتی بازیکن ها را می کشید، مزیتِ استفاده از این استایل این است که شما در مکان امنی هستید و در معرض تیر اندازی بازیکن ها قرار ندارید و بدون نگرانی به فاصله های دوربرد شلیک می کنید.

 تک تیر انداز در بازی فری فایر
باید به این موضوع توجه داشته باشید که هرچه میزان فاصله ی شما و رقیب هایتان زیاد تر شود ، میزان آسیبِ حاصل از شلیک شما به بازیکن ها کم تر می شود. در بازی فری فایر هرچه گلوله بیشتر مسافت طی کند ، در نهایت آسیب کمتری می رساند، برای مثال گلوله ی SMG برای مسافت 20 تا 30 متر مناسب است و برای مسافتی مثل 60 متر تاثیری ندارد، تک تیر انداز ها می توانند به مسافت های بیش از 60 متر هم شلیک کنند که این فوق العاده است، دقت داشته باشید که موفق بودن در استایل محافظ کارانه بستگی به اطلاعاتی است که هم تیمی های شما از اطراف به شما می رسانند. اماّ استایل خشونت آمیز در تک تیر انداز ها، در این نوع استایل بازیکن ها به جای کمین و انتظار در یک پوزیشن و مکان به دشمنان هجوم میبرند و آنها را غافلگیر می کنند.

اسنایپر های بازی فری فایر

اگر شما یک تک تیر انداز با اسلحه ی AWM هستید آنگاه می توانید به محدوده ی دشمنان هجوم ببرید و در واقع در استایل خشونت آمیز قرار بگیرید، در این استایل، حتی اگر نتوانید بازیکنی را بکشید ، حداقل می توانید اطلاعات آن بازیکن مثل محل و پوزیشن قرار گیری او را به هم تیمی هایتان بدهید، دادن اطلاعات به یک دیگر در یک تیم یکی از حیاتی ترین کار ها در بازی فری فایر است، تک تیر انداز ها در بازی فری فایر می توانند هر بازیکنی تا فاصله ی 80 متری خود را با یک تیر از بین ببرند.

توانایی های کارکتر ها

استایل تک تیر اندازی شما( محافظ کارانه یا خشونت آمیز) موارد مختلفی را تایین می کند، در بازی فری فایر توانایی های کارکترِ خاصی برای افرادی که تک تیر انداز هستند وجود ندارد، اماّ می توانید تواناییه Chrono’s Time Turner را برای افزایش سرعت حرکت و اضافه شدن یک سپر حفاظتی که می تواند تا 600 آسیب را دفع کند استفاده کنید، زمانی که این توانایی شما را در برابر 600 آسیب حفاظت می کند، می توانید بدون هیچ نگرانی از فاصله ی دور به شلیک با تک تیر انداز خود ادامه دهید.

اسنایپر در بازی فری فایر

برخی دیگر از توانایی هایی که ممکن است به کارتان بیاید: Laura, Rafael, Moco, Shirou و Maro
Laura میزان دقت شما را برای تیر اندازی با اسلحه های دوربین دار افزایش می دهد،  Rafael تمام اسلحه هایی که در دست دارید را بی صدا (صدا خفه کن) می کند ، کارکتر Shirou که به تازگی به بازی اضافه شده است یکی از بهترین توانایی هارا برای تک تیر انداز ها دارد.

اسنایپر های بازی فری فایر

Maro کارکتری است که شما باید تنها در صورتی از آن استفاده کنید که از Shirou و Moco هم استفاده می کنید، توانایی این کارکتر Falcon Fever نام دارد و برای شما 2 کار می کند که به راحت تر شدن کارِ شما در تک تیر اندازی کمک می کند، اول آنکه میزان آسیب گلوله ی شما حتی برای فاصله های دور را افزایش می دهد، دوم آنکه میزان آسیب در اثر برخورد تیر به بازیکنانی که Mark شدن را بیشتر میکند و افزایش می دهد.

4.2/5 - (5 امتیاز)
نوشته قبلی

راهنمای کامل انواع وسایل نقلیه در بازی کالاف دیوتی موبایل

نوشته بعدی

مقایسه ی دو اسلحه ی UMP و Thompson در بازی پابجی موبایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

تمامی حقوق نزد جمینجا محفوظ است.

دلیل بازگشت وجه