راهنمای کامل انواع وسایل نقلیه در بازی کالاف دیوتی موبایل

راهنمای وسایل نقلیه در بازی کالاف دیوتی

وسایل نقلیه (Vehicles) نقش بسیار مهمی را در بازی کالاف دیوتی موبایل ایفا می کنند. یک بازی بتل رویال همیشه دارای مپ های بزرگ و مکان های مختلف است، بازیکن ها باید همواره بین نقاط مختلف مپ در رفت و آمد باشند، برای همین اگر بازیکن ها پیاده این فرایند رفت و آمد را طی کنند کار برایشان سخت می شود، وجود مپ های بزرگ تنها یک بخش ماجراست، بخش دیگر ماجرا زون هست که همینطور کوچک و کوچک تر می شود که بازیکن ها را به چالش می کشاند و آنها باید همواره در داخل محدوده امن قرار بگیرند. اگر شما در مکانی دور از زون هستید ، اگر پیاده باشید نمی توانید سر وقت به محدوده امن برسید ، اماّ اگر با وسایل نقلیه که سرعت بالایی دارند زودتر از بقیه بازیکن ها به محدوده امن بروید ، میتوانید از مزیت های زود رسیدن به محدوده ی امن استفاده کنید ،که یکی از این مزیت ها این است که می توانید انتظار دیگر بازیکن ها را بکشید و آنها را از بین ببرید. در کل سریع حرکت کردن در طول مپ بسیار مهم است.

سریع حرکت کردن همیشه به معنی سریع بودن کارکترِ شما نیست، با توجه به تجربه ی ما در بازی کالاف دیوتی موبایل ، متوجه شدیم که کشته شدن توسط زون بسیار احمقانه است و بازیکن های خوب معمولا از مهارت ها و راهکار هایی مانند استفاده از وسایل نقلیه استفاده می کنند تا به موقع به محدوده امن برسند. همانطور که می دانید میزان آسیبی که زون زمانی که از محدوده ی امن خارج هستید به شما وارد می کند به مرور زیاد و زیاد تر می شود، به طوری که در زون های پایانی بازی این میزان آسیب کشنده و زیاد است، زون همچنین بازیکن ها را مجبور می کند که در یک محدوده ی مشخصی پنهان شوند و زنده بمانند که خودِ این موضوع بسیار چالش بر انگیز است. ممکن است در بازی شما به مپ بی توجهی کنید یا به هر دلیلی فراموش کنید که محدوده ی امن جابجا شده و شما جا مانده اید در اینجور موارد بهترین دوستِ شما وسایل نقلیه هستند!

بازی کالاف دیوتی موبایل

در بازی کالاف دیوتی موبایل انواع مختلفی از وسایل نقلیه وجود دارد که در میزان سرعت، میزان تحمل آسیب و ضربات با هم دیگر متفاوت هستند. با این حال همه ی سلاح ها می توانند چه کم چه زیاد به وسایل نقلیه آسیب وارد کنند.
یکی از روش های تقویت اکانتتون و به دست آوردن اسکین و آیتم خرید بتل پس کالاف دیوتی موبایل هست.

وسایل نقلیه در بازی کالاف دیوتی موبایل

انواع مختلفی از وسایل نقلیه در بازی کالاف دیوتی موبایل وجود دارد، یک سری از آنها مجهز به اسلحه های مرگبار هستند و یک سری از آنها تنها برای حرکت و جابجا شدن با سرعت زیاد در طول مپ مناسب هستند. در ادامه به معرفی وسایل نقلیه در بازی کالاف دیوتی موبایل می پردازیم:

Antelope(بز کوهی)

Antelope نوعی وسیله ی نقلیه تهاجمی است، که در حالتِ بتل رویال بازی کالاف دیوتی موبایل قرار دارد، این وسیله ی نقلیه مانند دیگر وسایل نقلیه در بازی است و در سایز 4×4 قرار دارد اماّ چیزی که این ماشین را متمایز می کند قرار گرفتن Death machine بر روی آن است. death machine یک مسلسل است که بر روی این وسیله نقلیه سوار شده است، ظرفیت این ماشین 3 نفر است، یکی راننده، یکی سرنشین، و یکی پشت مسلسل سوار می شود، اسلحه ی این وسیله نقلیه بیش از حد قوی است، و اگر از آن به درستی استفاده شود می تواند غیر ممکن را ممکن کند!
پیدا کردن این وسیله نقلیه در بازی کار آسانی نیست ، و همین آسان یافت نشدن این وسیله نقلیه دلیل دیگری برای با ارزش بودن آن است. این وسیله نقلیه به خودی خود عالی است چه از لحاظ میزان HP و میزان مقاومت در برابر آسیب و چه از لحاظ سرعت، اضافه شدن اسلحه ی Death machine به این وسیله نقلیه باعث شده این وسیله نقلیه محبوبِ همه ی بازیکن ها باشد.

معرفی انواع وسایل نقلیه در بازی کالاف دیوتی موبایل

خشاب اسلحه ی Death machine که بر روی این وسیله نقلیه سوار است دارای بی نهایت گلوله است، تنها چیزی که لازم هست اینه که بعد از شلیک تعداد مشخصی تیر این اسلحه برای مدت 4 تا 5 ثانیه Cooldown دارد سپس دوباره می توانید از آن استفاده کنید، این اسلحه برای آن دسته از بازیکن هایی که علاقه دارند به بازیکن ها هجوم ببرند مناسب است چون قدرت زیادی دارد، وجود یک سر نشین به اثر گذار تر شدنِ هجوم کمک می کند ، به این دلیل که سر نشین ها هم توانایی مبارزه و شلیک دارند. کنترل لگد این اسلحه هنگامی که ماشین در حال حرکت است بسیار سخت هست ولی اگر بازیکن ها بتوانند به خوبی این لگد را کنترل کنند تمام رقیبان را از سر راه بر خواهند داشت. این وسیله نقلیه معایبی هم دارد ، مثلا نسبت به وسایل نقلیه دیگر به دلیل داشتن اسلحه بر روی آن سرعت کمتری دارد، مورد دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که اگر این وسیله نقلیه خراب شود و از بین رود ، اسلحه ی Death machine دیگر قابل استفاده نیست.

بازی کالاف دیوتی موبایل

البته در نظر داشته باشید وسیله نقلیه ی Antelope کمی از لحاظ ایمنی ضعیف است، به طوری که هیچ مانعی برای حفاظت از بازیکن هایی که سوار بر این ماشین هستند وجود ندارد، همچنین اسلحه ی Death machine که بر روی Antelope سوار هست هیچگونه دوربینی ندارد و بازیکن ها باید به دید مگسک (Iron sight) یا دیدِ بدون دوربین اکتفا کنند که این عامل برای تیر اندازی در فاصله های نزدیک مناسب اماّ برای فاصله های دور نا مناسب و سخت است.
بهترین زمان برای استفاده از Antelope  زمانی است که محدوده ی امن زون کوچک است و شما می توانید به راحتی به حرکت در داخل این دایره تمام بازیکن ها را با اسلحه ی Death machine  از بین ببرید، بدترین شکل استفاده از Antelope هم زمانی هست که محدوده زون بزرگ باشد و شما مجبور باشید مسافت زیادی راحرکت کنید، که همین موضوع باعث تمام شدن بنزین این ماشین شده و شما مجبور به ترک کردن این وسیله نقلیه خواهید شد. یکی دیگر از مواقعی که می توانید نهایت استفاده را از این ماشین ببرید زمانی است که در حال تعقیب بازیکنانی هستید که در ماشینِ دیگری قرار دارند ، در این صورت با توجه به قدرت زیاد اسلحه سوار بر روی ماشین می توانید تقریبا هر وسیله نقلیه ای را در بازی از بین ببرید.

ATV

این ماشین یک وسیله ی نقلیه ی منحصر به فرد است که تنها در مپ (Isolated map) وجود دارد، این مپ دارای بخش های متعددی از سری بازی های Call of duty black ops و Modern warfare هست ، که در این نسخه با مکان های اضافی به بازی کالاف دیوتی موبایل آمده است، ATV یک وسیله ی نقلیه سنگینِ زمینی است که برای استفاده در سطوح کوهستانی و سنگ لاخی بسیار مناسب است، ظرفیت این وسیله نقلیه 2 نفر است و HP(میزان جون) بسیار زیادی دارد، همچنین با توجه به زرهی بودن ، مقاومت بسیار خوبی در برابر ضربات و آسیب ها دارد، از طرفی کنترل ATV سخت هست و بازیکن ها معمولا نمی توانند آن را به خوبی کنترل کنند.

ATV در بازی کالاف دیوتی موبایل
عدم دقت در کنترل این وسیله نقلیه می تواند بازیکن ها را در معرض شلیک دشمنان قرار دهند، نا گفته نماند که ATV یک وسیله نقلیه بدون سقف است و همیشه احتمال اینکه کشته شوید وجود دارد، به هر حال این وسیله نقلیه سرعت بسیار خوبی دارد و می تواند در مواقعی که زمان ندارید به کمک شما بیاید و شما را زودتر به مقصد برساند، پیشنهاد ما این هست که در اوایل بازی از این وسیله نقلیه استفاده کنید چون بازیکن های دیگر مشغول پیدا کردن تجهیزات و چیز های دیگر هستند. زمانی که در تیم 2 نفره بازی میکنید یا از تیم شما 2 نفر باقی مانده است استفاده از ATV به شدّت پیشنهاد می شود.

Boat (قایق)

قایق یکی دیگر از وسایل نقلیه در بازی کالاف دیوتی موبایل است که فقط در Isolated map یافت می شود، این وسیله نقلیه را می تواند در نزدیکی سواحل مپ پیدا کنید، همچنین در نزدیکی رودخانه ها هم امکان پیدا کردن قایق وجود دارد، از آنجایی که یک طرف نقشه را فضای آبی و دریایی در بر گرفته ، استفاده از قایق می تواند بسیار تاثیر گذار باشد، ظرفیت قایق به همراه راننده 6 نفر است ، پس به اندازه ی کافی فضا برای تیم شما وجود دارد. قایق می تواند یکی از امن ترین راه ها برای حرکت در اطراف مپ باشد، اماّ در نظر داشته باشید اگر در دریا به شما آسیبی برسد امکان ریوایو یا زنده کردن شما وجود ندارد و شما در جا خواهید مرد.

قایق ها در بازی کالاف دیوتی موبایل

توجه داشته باشید که میزان مقاومت در برابر آسیب و ضربات و در کل HP قایق ها آنقدر ها زیاد نیست، اماّ در نقشه های آبی یکی از بهترین گزینه ها است، در زمانی که در دریا گیر افتادید و محاصره شدید حتی می تواند به عنوان کاور و سر پناه از این قایق ها استفاده کنید، سعی کنید از قایق در فضاهای کوچک استفاده نکنید( مثل زمانی که محدوده ی زون کوچک است)، چون احتمال کسته شدن شما بالا می رود،لازم به ذکر است که قایق ، به دلیل داشتن سرعت بالا یکی از بهترین گزینه ها برای فرار است.

Cargo Truck(کامیون حمل تجهیزات)

این وسیله ی نقلیه هم همچنان جزو وسایل نقلیه ای هست که تنها در مپ  Isolated یافت می شود، Cargo truck یکی از وسایل نقلیه هست که در عین بزرگ بودن کارایی زیادی دارد، این کامیون سرعت خوبی دارد و همچنین جزو ماشین های سنگین به حساب می آید، این کامیون می تواند آسیب و ضربات زیادی را تحمل کند و به همین خاطر برای مپ Isolated خیلی مناسب است، این ماشین در سیزن 2 به بازی اضافه شد و بین بازیکن ها به محبوبیت زیادی رسید. بازیکن ها می توانند پشت این کامیون سوار شوند و در صورت رویت هر دشمنی به آنها تیر اندازی کنند، با توجه به سنگین بودن این وسیله نقلیه برای بازدهی بیشتر، بهتر است در جاده از آن استفاده کنید تا بیشترین استفاده را ببرید.

وسایل نقلیه بازی کالاف دیوتی موبایل

با توجه به زیاد بودن HP این وسیله نقلیه و مقاوم بودن آن در برابر آسیب ، از بین بردن آن برای رقیبان شما کاری سختی خواهد بود، در این کامیون یک نفر راننده و یک نفر سر نشین قرار می گیرد داخل کابین اصلی، و باقی بازیکن ها بر روی بار در پشتِ کامیون قرار دارند.

Helicopter ( هلیکوپتر ها) 

هلیکوپتر ها بر خلاف دیگر وسایل نقلیه ای که در این لیست معرفی کردیم تنها در کالاف دیوتی موبایل وجود دارند، برای مدت کوتاهی در Warzone هم قرار داشتند ولی به خاطر برخی باگ ها و مشکلات طراحان بازی را مجاب به حذف هلیکوپتر کردند، ای وسیله نقلیه مزیت های فوق العاده ای دارد ، با هلیکوپتر می توانید به راحتی از روی خشکی ها، آب ها و تمام مناطق بازی رد شوید، ظرفیت این وسیله نقلیه 5 نفر است به طوری که 1 نفر خلبان و 2 نفر در هر طرف قرار می گیرند، صندلی کمک خلبان غیر قابل استفاده است و بازیکن ها نمی توانند بر روی آن بنشینند.
بازیکن هایی که بر روی میله های فرود قرار دارند می توانند تیم را پشتیبانی بدهند، حداکثر تعداد بازیکن در تیم 4 نفر است پس شما هیچ گاه در هلیکوپتر مشکل کمبود فضا را نخواهید داشت، نوع طراحی و ساختِ این وسیله نقلیه دقیقا مثل هلیکوپتر های واقعی است. تیر اندازی با اسلحه بر روی هلیکوپتر کار سختی است چون شما در هوا هستید و لگد اسلحه ی شما چند برابر حالت عادی است!

هلیکوپتر در بازی کالاف دیوتی موبایل

به هر حال شما در هوا هم می توانید دشمنان را از بین ببرید چون هلیکوپتر تکه های آتشی از خود رها می کند که مانع برخورد ضربات و تیر ها به شما می شود، سلاح های زمینی مختلفی مانند موشک انداز ها و RPG ها به راحتی می توانند هلیکوپتر را نابود کنند، اماّ سیستم پرتاب تکه های آتش موجب منحرف شدن این راکت ها می شود و دفاع مناسبی را برای شما به ارمغان می آورد.
هلیکوپتر ها HP خوب و همچنین دوام مناسبی در برابر آسیب دارند پس به همین دلیل این امکان را به تیم شما می دهند که مدت طولانی تری روی هوا بمانید، میزان بنزینِ هلیکوپتر همیشه باید مورد بررسی و توجه شما قرار بگیرد حتی اگر هنگام فرود با زمین برخورد کنید می تواند برای شما دردسر ساز شود، در نظر داشته باشید یکی از بهترین زمان ها برای استفاده از هلیکوپتر در زون های آخر است.

Motorcycle (موتور سیکلت)

موتور سیکلت همانطور که از نامش پیداست ، یک وسیله نقلیه دو چرخ است که سرعت بسیار زیادی دارد، این وسیله ی نقلیه از سیزن 3 در بازی کالاف دیوتی موبایل است، اگر شما در تیم دو نفر هستید این وسیله ی نقلیه بهترین انتخاب برای شماست و می توانید به راحتی و سرعت زیاد در مپ رفت آمد کنید، به دلیل زیاد بودن سرعت موتور سیکلت بازیکن ها نمی توانند به راحتی به شما حمله کنند یا شما را از بین ببرند، زمانی که سوار بر موتر سیکلت هستید باید دقت داشته باشید به جایی برخورد نکنید و یا از ارتفاع زیاد پرت نشوید چون باعث آسیب به شما و موتور می شود.

بازی کالاف دیوتی موبایل

بالا بودن سرعت این وسیله نقلیه باعث شده در پیچیدن ها و تغییر جهت ها کنترل آن سخت باشد، میزان دوام موتور سیکلت ها در برابر آسیب آنقدر ها هم زیاد نیست، برای همین باید همیشه مراقب باشید .

ORV

وسایل نقلیه ی آفرود برای محیط بازی کالاف دیوتی موبایل مناسب نیستند، این ماشین سرعت بسیار پایینی دارد، همچنین این وسیله ی نقلیه بسیار پر سر و صدا است و صدایی که در حین حرکت ایجاد می کند زیاد است، ظرفیت این ماشین 4 نفر است، یک نفر راننده، 3 نفر در کابین سر باز قرار می گیرند، بدست آوردن این وسیله نقلیه کار بسیار راحتی هست و در هر جای مپ می توانید پیدا کنید.

بازی کالاف دیوتی موبایل

این وسیله نقلیه تنها در مواردی مورد انتخاب بازیکن ها قرار می گیرد که هیچ گزینه دیگری نباشد، در کل این وسیله نقلیه خوبی نیست و بازیکن ها سعی می کنند از سوار شدن بر آن دوری کنند. برای دستیابی به وسیله نقلیه های بیشتر به خرید سی پی کالاف دیوتی موبایل نیاز دارید.

Snowboard

وسیله ی نقلیه ی Snowboard تنها ماشینی است در بازی کالاف دیوتی موبایل که تنها ظرفیتِ یک سرنشین را دارد، این وسیله ی نقلیه را می توانید در مناطف برفی در مپ Isolated پیدا کنید، این وسیله ی نقلیه با وجود اینکه مخصوص مناطق برفی است اماّ توانایی حرکت در زمین های عادی هم دارد. این وسیله ی نقلیه مزایایی هم دارد، مثلا هیچ وقت بنزینش تمام نمی شود. هنگام استفاده از این وسیله ی نقلیه باید به یک سری موارد توجه کنید، مورد اول اینکه این ماشین سقف ندارد، مورد دوم اینکه سرعت مناسبی هم ندارد. بهترین زمانِ استفاده از این ماشین زمانی است که تمام اعضای تیمتون مردن و شما آخرین بازمانده هستید.

Snowmobile

این وسیله نقلیه یکی دیگر از وسایل نقلیه ی برفی است که  می تواند در زمین های غیر برفی هم حرکت کند، ظرفیت این وسیله نقلیه 2 نفر است و سرعت زیاد تری نسبت به Snowboard دارد.
این ماشین جایگزین مناسبی برای موتور سیکلت هاست، یکی از صندلی های این ماشین برای راننده است و صندلی دیگر سرنشین در آن قرار می گیرد، سرنشین می تواند با تیر اندازی به اطراف امنیت این وسیله ی نقلیه را تامین کند، کنترل کردن این وسیله نقلیه کمی سخت است، به همین دلیل اگر بازیکنی به شما شلیک کرد می توانید به آسانی جا خالی بدهید، همچنین سرعت بالای Snowmobile این وسیله ی نقلیه را پیش بازیکن ها محبوب کرده است.

Tank

تانک سر سخت ترین وسیله ی نقلیه در بازی کالاف دیوتی موبایل هستند، این وسیله ی نقلیه در هیچ کدام از نسخه های دیگرِ مجموعه ی کالاف دیوتی وجود ندارند، تان یک وسیله ی نقلیه سنگین و در عین حال مرگبار است، تانک دارای یک لوله ی توپ بزرگ به همراه یک مسلسل قدرتمند است، تنها راه آسیب رساندن به تانک، استفاده از سلاح های انفجاری است، اگر شما در مپ یک تانک پیدا کردید می توانید بدون هیچ خطر و دردسری در مپ بچرخید و هرکس را دیدید از بین ببرید، این وسیله ی نقلیه سرعت پایینی دارد ولی با وجود آن هم قدرت می توان از سرعت کم این وسیله چشم پوشی کرد.

تانک در بازی کالاف دیوتی موبایل

در کل اگر به دنبال بهترین وسیله ی نقلیه در بازی کالاف دیوتی موبایل هستید ما به شما تانک را پیشنهاد می کنیم.

5/5 - (2 امتیاز)
نوشته قبلی

معرفی توانایی ها و قابلیت های پت Finn

نوشته بعدی

همه چیز درباره ی سیستم تک تیر اندازی در بازی فری فایر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

تمامی حقوق نزد جمینجا محفوظ است.

دلیل بازگشت وجه